header

Thajsko s dětmi

Pojďme zbořit české mýty o cestování s dětmi do Thajska a zapomeňme na předsudky z dob dávno minulých. Thajsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro rodiny s dětmi  z celého světa, obzvláště potom z Francie, Německa, Dánska, Rakouska, Ruska aj.

Nechte starosti , stres a shon doma. Dopřejte svojí rodině dovolenou v tomto kousku ráje a užijte si nádherné a neopakovatelné společné chvíle, které Vám zůstanou celý život.

Thajsko je destinací, kam můžete cestovat celý rok. Cenově patří mezi velice zajímavé, teploty jsou stálé a moře má naprosto kouzelných 28 stupňů.

Let:    Délka letu bez přestupu kolem 10-11 hodin, s přestupem potom +- 15,16hodin, což odpovídá cestě autem nebo autobusem třeba na Makarskou riviéru. Během letu dostanete občerstvení, pozornosti leteckých společností pro děti ve formě dek, plyšáků, magnetických tabulek, pastelek, omalovánek atd. Máte k dispozici vlastní monitor a sluchátka s filmy, pohádkami nebo i joystick s hrami. Pro děti do 2 let můžete dostat postýlku k zavěšení na stěnu před Vámi a miminko do ní uložit. Při mezipřistání Vám lepší letecké společnosti nabídnou kočárek pro přesun. Většina dětí snáší let daleko lépe než dospělí, což platí i pro časový posun. Máme odzkoušeno na našich dětech i dětech v okolí.

Klima:  Pokud dodržujete zásady zvyklé z České republiky, kde míváme i 40 stupňů –   jako třeba v poledne vynechat přímé slunce, používat pokrývku hlavy, mazat kvalitním krémem s vysokým UV faktorem, dodržovat pitný režim – vyšší teploty děti neomezují.

Hygiena :  Co se týká hygieny, je třeba opět dodržovat základní návyky. Před každým jídlem si mýt ruce – balenou vodou!  Nebo otřít dezinfekčními ubrousky.

Zázemí :   V první řadě samozřejmě záleží na Vámi zvolené destinaci, ale obecně platí a já doporučuji – s velmi malými dětmi vynechat ostrovy bez pohotovostní služby.                                                                                                                                                               Na každém větším ostrově je vždy několik lékáren, které nabízí léky a mastičky apd. , které používáme i my v Evropě.             Pohotovostní služby fungují většinou 24h/ denně a nemocnice také. Vše je tady na vysoké úrovni. Pro příklad Bangkok hospital (síť nemocnic) je velmi dobře celosvětově hodnocena a je zastoupena i na některých ostrovech.                                                                   Obchody většinou fungují 22 -24h denně a najdete tu rovněž vše co pro dítě potřebujete: pleny, krémy, kojenecké výživy, mléka, sunary, vlhčené ubrousky. Na větších ostrovech má své zastoupení třeba Tesco – a je velmi obdobné tomu našemu.

Všechna ubytování jsem osobně navštívila a vybrala ta, která jsou vhodná pro pobyt rodin s dětmi. Vzdálenost do centra, obchody, trhy, lékárna, nemocnice, ale  i čistota pláže, přístup do moře a noční klid.

Cestování s dětmi je celkově náročnější pro rodiče jako pro jejich děti. Velký důraz kladu na absolutní jistotu. Každý zájezd s rodinou zkonzultujeme a připravíme do nejmenších detailů. Samozřejmostí je podání všech důležitých informací včetně informací k očkování, lékárničce, typy co s sebou do letadla atd.

U cestování rodin s dětmi doporučuji konzultaci a sestavit zájezd na míru, obzvláště, pokud máte rozdílné zájmy. Thajsko je zemí neomezených možností a mým cílem je splnit sen celé rodině.

 

 

 

 

obrazek

Koh Samui

Ostov, který má své vlastní letiště a je dostupný z Bangkoku právě letecky nebo kombinovaně letadlo,bus a trajekt. Ostrov, který je jeden z nejoblíbenějších v Thajsku.Je zde nejvyšší turistický ruch. Je ideální volbou pro rodiny s dětmi, které hledají nejenom krásné moře a přírodu, ale chtějí být v cetru dění, mají rádi nákupy a atrakce. Je zde spousta typů na výlety za slony, krokodýly, opičkami, tygry a obří akvárium. Je zde také socha Big Budhy, krásný vodopád, skalnaté útvary Hin yai a Hin Ta atd.

Koh Lanta

Patří mezi velké souostroví se širokou nabídkou pro všechny druhy cestovatelů i rodin s dětmi. Vyniká nabídkou obchodů, restaurací, nemocnice, pohotovostí, lékárnami a  spousty druhů pláží či volně žijícími opičkami, které Vás budou čekat u bungalovu při návratu z mnoha dostupných výletů na slony ,do přírodní rezervace nebo po okolních ostrůvkách. Navzdory dobrému zázemí je ostrov relativně klidný a není problém najít pláže bez davů turistů.

obrazek