Protože většinu našich klientů zajímá, co je třeba vyřídit ještě před cestou do Thajska, rozhodla jsem se sepsat malý seznam pro bezstarostné zařizování dovolené….

 

 

1) PLATNÝ CESTOVNÍ PAS

To, že při cestě do Thajska je třeba mít platný cestovní pas je všem jasné, ne každý ale ví, že pas musí být platný ještě 6 měsíců po opuštění Thajska. Proto pokud zvažujete dovolenou  v této úchvatné zemi, doporučuji vyřídit nový pas co nejdříve, protože i pro objednání letenek je třeba číslo platného pasu.

 

 

2) MEZINÁRODNÍ ŘIDIČSKÝ PRůKAZ

Máte v plánu cestovat po ostrovech na skútrech či autem? V Thajsku je potřeba mít pro řízení motorových vozidel platný mezinárodní řidičský průkaz. Tento průkaz si snadno a rychle vyřídíte ve vašem městě na magistrátu nebo příslušném úřadu pro vydávání klasického řidičského průkazu. S sebou si nachystejte 50?-Kč, Vaši fotografii. Na úřadě během chvíle vyplníte formulář pro vydání mezinárodního řidičského průkazu a dostanete jej na počkání. Doporučuji volit variantu na 3 roky, která v Thajsku také platí.

 

 

3) OČKOVÁNÍ

Otázku zda se nechat očkovat či nikoliv necháváme zcela na  volbě klientů. V případě zájmu: Jako doporučené očkování se uvádí žloutenka typu A+B a břišní tyfus. Rozhodně si překontrolujte očkování i na tetanus. Očkování z části nebo zcela hradí většina zdravotních pojišťoven, takže v případě zájmu o očkování, se můžete u Vaší zdravotní pojišťovny informovat na výši příspěvku. Zajímá Vás jak jsme na tom my?  Naše rodina očkovaná je zejména z důvodu cestování s dětmi a častého a dlouhodobého pobytu v exotických zemích i mimo turistická letoviska.

 

 

4) LÉKY A DROGERIE

S sebou do taštičky s léky doporučuji vzít : Ibuprofen proti bolesti a zánětu, Enterol na žaludek a střevní potíže, antihistaminika např. Ditiaden na alergii, mastičku Fenistil při štípnutí hmyzem, kapky do uší, širokospektrá antibiotika + jednorázový CRP test. Dále pak opalovací krémy 50 a 30, Pantenol, repelent na tělo i do zásuvky.

 

 

5) PENÍZE

Ideální je mít vyměněný menší obnos přímo v Thajských bathech THB a USD. Zbytek peněz je nejvýhodnější si vybrat přímo v Thajsku z bankomatu.

 

 

6) NAVIGACE

Všichni naši klienti dostávají k zájezdu také mapy vybraných destinací + tipy na výlety. Tyto mapy s klienty vždy osobně procházíme a v případě zájmu o cestování na vlastní pěst přidáváme podrobné rady, jak nejlépe se k vybraným památkám, vodopádům či atrakcím dostat.  ideální je také stažení offline navigace do mobilního telefonu, který Vám kdykoliv během cesty  ihned ukáže, kde se aktuálně nacházíte, kam máte jet a jak daleko k cíli Vám bude cesta trvat.

 

 

7) CO NESMÍ CHYBĚT V ZAVAZADLE

Klasický seznam oblečení neposkytujeme, každý klient má jiné preference. Neměly by Vám ale chybět sluneční brýle, 2x plavky (v Thajsku je vlhko a oblečení moc neschne), sandále s pevnou podrážkou (ať už do vody či na výlety po okolí), žabky na pláž nebo večerní promenádu trhy, tričko (aby Vám zakrylo případně spálená ramena a dalo možnost kůži se zregenerovat), dlouhé kalhoty již máte v seznamu z článku :http://thajskolevne.cz/5-tipu-jak-zvladnout-cestu-letadlem/ , pláštěnky popř. nepromokavé bundy a při volbě více ostrovů jistě uvítáte místo kufru pohodlný sportovní batoh.

 

 

Na závěr:

Na dovolenou si vezměte dobrou náladu a osobu/ osoby, se kterými si chcete tento nádherný kousek ráje maximálně užít 🙂

Krásný den, Vaše Thajsko levně 🙂