Cestování s dětmi – noční můra nebo procházka růžovým sadem?

 

Téma cestování s dětmi je velice kontroverzní a četla jsem spousty odborných publikací i laických konverzací. Výsledek byl vždy stejný rozbouření čtenáři kteří bojují za tu jejich pravdu…Já Vám zde popíši, jak s dětmi spokojeně cestujeme my, s čím máme dobré zkušenosti, čeho se snažíme vyvarovat a přidám pár vlastních nebo odkoukaných rad….

 

Pro ty, kteří tak ještě neučinili, doporučuji přečíst článek vydaný před týdnem (5 tipů jak zvládnout cestu letadlem viz.: http://thajskolevne.cz/5-tipu-jak-zvladnout-cestu-letadlem/ )

 

Konkrétně:

 

Kvalitní aerolinky:

 

Kromě maximálního pohodlí a servisu pro Vás a Vaše dítě nabízejí:

Babybag – postýlka k zavěšení pro děti do 2 let ( ideální pro dlouhé lety)

Bonusem pak jsou : dětské menu, hračky, deka, full servis s pitným režimem, přátelský přístup, možnost využití kočárku na letišti při mezipřistání…

 

Oblečte se pohodlně:

 

Dítěti volte volné a pohodlné oblečení, dlouhé rukávy a dlouhé nohavičky, ponožky, čepičku + oblečení na převlečení v případě nehody

 

Mějte dostatek času:

 

Stres se přenáší na dítě, takže doklady při ruce, zavazadla zabalená a označená. V tašce pro dítě by neměl chybět nachystaný dudlík, plínka, vlhčené ubrousky, oblíbená hračka, knížka, tablet s pohádkami, pití, pamlsky – ideální jsou lízátka při vzletu a přistání na vyrovnání tlaku, nakrájené jablíčko, piškoty pro vyplnění dlouhé chvíle

 

Do letadla pouze to nejnutnější:

 

Kromě zmíněného občerstvení, oblečení, dudlíku, plínek, hraček doporučuji zvážit vlastní kočárek, který Vám po domluvě s personálem mohou uschovat až při vstupu do letadla a v případě mezipřistání si jej vyzvednete při výstupu a máte ho zase celou dobu k dispozici.

 

Léky s sebou:

 

Kromě léků pro Vaše dítě do letadla doporučuji Kinedryl. Pokud Vaše dítě snáší cestování špatně, lze podle návodu užít již před nástupem do letadla, autobusu, auta …

Další informace: Letadla jsou vybavena přebalovacím pultem. Pití mějte s sebou – dětem se většinou nechává (pokud náhodou ne, uvítáte i prázdnou láhev, kterou po kontrole můžete naplnit pitnou vodou a v letadle čajem či juicem. Letušky děti milují, takže Vaše děti budou středem pozornosti a bude o ně plně pečováno. Několikrát jsme byli svědky, kdy si letušky plačící mimnko vzaly a ponosily, aby si cestující na chvíli odpočunuli a nabrali síly….Pokud jste klidní a spokojení Vy, je klidné a spokojené i Vaše dítě a bude se cítit v bezpečí.

Při cestování po cílové destinaci doporučuji stejný postup: Být v celkové pohodě – děti cestování zvládají mnohem lépe než dospělí – není se čeho bát…. Nám děti spí v jakémkoliv dopravním prostředku a v jakékoliv poloze 🙂 . Rozhodně dodržujte pitný režim, pokrývku hlavy, oblečení přizpůsobte klimatu, natírejte děti opalovacím krémem a nevystavujte jejich pokožku zbytečně přímému slunci – koupací overalky jsou ideální. Mějte s sebou vždy náhradní suché oblečení, plínky, dudlík, pohodlnou obuv včetně obuvy do vody. Hlídejte své děti ale buďte klidní a dobře naladění ( pokud jedete k moři a dítěti pak zakazujete se koupat, bývá dítě velmi nevrlé :-).

Seznam věcí pro pohodovou dovolenou včetně doporučení léků si sepíšeme zase příště.

 

Náš příběh:

 

Všichni nám tvrdili, že s dětmi cestování končí a teď budeme sedět doma na zadku… Jenže to bychom nebyli my. Museli jsme si to vyzkoušet….po kom to ty děti asi mají,že 🙂

A tak jsem začala číst, hledat, pátrat, znovu číst a připravovat.

Při naší první výpravě, kdy dceři nebyl ještě ani rok jsem si vyslechla, že jsme blázni, nerozvážní, že ona z toho nic nemá, že jí to určitě ublíží, zkazí nám dovolenou a podobně.

Po odjezdu z domova ze mě všechno spadlo. Zaklaply se dveře a já cítila, jak je všechno správně a jak někde v dáli zůstávají všechny starosti, obavy a negativní myšlení.

Let byl naprosto v pořádku, dudlík byl naším věrným kamarádem a dovolená nebyla nikdy opravdověší a úplnější, než když s námi bylo i naše dítě. Všechno jsme vnímali jinak, užívali si každou chvíli.  Ostatní cestující, včetně škarohlídů, kteří se obávali, že se nevyspí se už po chvíli na nás uculovali.

Na plážích šla dcera z ruky do ruky, v restauracích jsme vždy byli obslouženi první a každý se u nás zastavoval a buď si námi povídal nebo nám dávali nějaké dobroty a všichni se s dcerou fotili. Poledne jsme trávili v ubytování nebo ve stínu palem na pláži a ? Zeptejte se manžela, jak si polední siestu užíval a vůbec netrpěl tím, že by byl o něco ochuzen….

Po návratu domů jsme samozřejmě slyšeli něco o štestí, ale nás to moc nezajímalo, byli jsme plní energie a dobré nálady, kterou jsme se rozhodli si nenechat zkazit. A co víc? My už dávno víme své……Krásný den Vaše www.thasjkolevne.cz