Bojíte se cestovat letadlem?

Taky celý rok prohlížíte obrázky nádherných prázdných bílých pláží s azurovým mořem, už se vidíte, jak tam ležíte, jenže pak přijde to ALE (obávaná cesta letadlem). My Vám teď poradíme jak si z cesty letadlem uděláte příjemnou a oblíbenou část Vaší dovolené….

 

Tip č.1  Vybírejte kvalitní aerolinky.

 

V dnešní době je využívání letadel k cestám na dovolenou již samozřejmost. Ne každý ale ví, že je velký rozdíl mezi leteckými společnostmi. Nutností pro pohodlné cestování je kvalitní letecká společnost. Pokud zvolíte aerolinky 4* a více, máte téměř jistotu, že  o Vás bude postaráno k Vaší maximální spokojenosti a cesta bude příjemně ubíhat.

 

Tip č.2 Oblečte se pohodlně.

 

Každý z nás je rád, pokud mu oblečení sluší. O to více na sebe dbáme v průběhu naší dovolené. Do letadla ale platí: POHODLÍ = VÝHRA.  Samozřejmě, že nebudete cestovat v roztrhaných teplácích, ale volné dlouhé kalhoty ( v letadlech se klimatizuje a bývá chladno) + pohodlné triko a svetřík je ideální kombinací.

 

Tip č.3 Mějte dostatek času.

 

Důležitým faktorem pro Vaše spokojené cestování je cestování bez stresu. Eliminace stresových situací je přímo úměrná kvalitní přípravě a zbavení se časového presu. Ideální doba příchodu do letištní haly jsou 2 hodiny pro cestování po Evropě a 3h při cestování mezi kontineny (např. Thajsko). Spoustu času a nervů Vám ušetří, pokud budete mít nachystány veškeré doklady + elektronické letenky. Další správnou volbou je již mít nachystány zavazadla: příruční zavazadla nebudou obsahovat nedovolené věci (např. větší krémy apd.) a odbavovaná zavazadla budou zabalená ve stečové fólii (za a: nemusíte stát na letišti frontu na zabalení, za b: ušetříte poplatky za balné) a zvenku budou označená adresou Vašeho pobytu v zahraničí, uvnitř budou mít adresu Vašeho bydliště.

 

Tip č.4 Do letadla pouze to nejnutnější.

 

Chystáte se cestovat do exotiky a čeká Vás dlouhý let s mezipřistáním? Máte strach, aby Vám při cestě nic nechybělo, takže na palubu plánujete brát kufr největší povolené velikosti naditý vším potřebným? Chyba. Pokud jste udělali správně krok č.1, do letadla si vemte maximálně hygienické potřeby, léky, elektroniku a doklady s penězi. Na palubě všech leteckých společností od 4* výše je o Vás báječně postaráno a nic Vám při cestě nechybí. Naopak při přesunu mezi terminály u mezipřistání je znát každé kilo, zavazadla s Vámi procházejí pasovou kontrolou a při čekání je musíte neustále hlídat.

 

Tip č.5 Léky s sebou.

 

Všechny Vámi užívané léky si nezapomeňte vzít s sebou na palubu. Pokud užíváte inzulin apd. doporučuji se informovat u letecké společnosti a s sebou vzít také potvrzení lékaře, nejlépe v anglickém jazyce. Nemáte rádi dlouhé cesty a ve většině dopravních prostředků se Vám dělá nevolno? Pokud jste udělali správně krok č.1, opět máte téměř vyhráno. Kvalitní letecké společnosti na delší cesty využívají velká letadla např. airbusy, která skýtají svým pasažérům komfortní cestování a Vy ani nepostřehnete, že letíte. Pro někoho může být nepříjemný vzlet a přistání, takže léky na nevolnost je možné ještě před cestou užít. Pro nespavce doporučuji i lék na spánek. Průběh 10h. letu probíhá tímto způsobem: Příprava, vzlet, jídlo cca 1h, zhasnutí a čas na odpočinek,spánek nebo sledování filmů cca 7h, vstávání, hygiena, další pokrm cca 2h před příletem, příprava na přistání a samotný přílet cca 1h. Tím jste cestu naprosto bez problémů zvládli a do Vámi zvolené destinaci přilétáte svěží, odpočinutí a s plným žaludkem…..Pro více informací neváhejte kontaktovat CK Thajsko levně na www.thajskolevne.cz

 

Můj příběh:

 

Naše rodina (manžel a já, 2 malé děti), cestujeme poměrně často. Bývaly doby, kdy jsem se cestování letadlem bála. Z neznámých důvodů trpím lehčí formou klaustrofobie a tak mě interiér letadla nedělá moc dobře. Při svých prvních letech jsem se vždy musela posilnit malým množstvím alkoholu a v duchu si vyčítat, co jsem to zase vymyslela. Ale protože cestování je super a my si ho maximálně užíváme, vždy jsem se odhodlala k dalšímu a dalšímu cestování. Tyto tipy pro cestování mi velmi pomohly zbavit se strachu z létání. Fakt první byl ten, že jsme přišli na to, že je velký rozdíl letět s lowcostem nebo 5* aerolinkou. Jsme cestovatelé, kteří luxus nevyhledávají, právě naopak….u všeho kromě letadel. Dnes už patří cestování letadlem mezi příjemnou část každé cesty.  Pro představu – v průměru jedné výpravy využijeme cca 7 letadel…..No a jelikož jsem máma, tak mě k odbourání strachu dovedly také mé děti, které cestují od miminka, a jejich bezprostřednost : ,,Mami, ty se bojíš?,, Uznejte, když se přiznám, tak se mi buď budou smát nebo se začnou bát taky…,, Takže NE, já už se nebojím a vím jak na to. Snad tímto článkem pomůžu i dalším překonat strach.